Keresgélő,  Kutatgató

Makói emléktáblák – Görögkatolikus templom karzata

A makói Szirbik Miklós Egyesület gondozásában, Makó Város Önkormányzata és Szatinszky Andrea támogatásával december elején jelenik meg a makói emléktáblákat bemutató kiadvány. A könyv ötlete egyesületünk egykori tagjától, Mendei Árpádtól származott és a legtöbb fényképet is ő készítette hozzá. A szöveget Forgó Géza, egyesületünk elnöke írta.
A megjelenésig blogunkon részleteket teszünk közzé a kötetből.

Hely: Görögkatolikus templom, Templom köz
Avatás: 1857
Avatta: ismeretlen
Állíttatta: makói görögkatolikus egyházi személyzet
Készítette: ismeretlen
Anyaga: fémlemez
Méret: 60Ø

A makói görögkatolikus közösség lélekszáma folyamatosan emelkedett, és az 1840-es években már 2000 fő körül volt. A templom kicsi lett az istentiszteletekhez, ezért Erdélyi Vazul püspök javasolta, hogy karzat építésével bővítsék a férőhelyek számát. Balku Ignác esperes és Felberbauer András gondnok szervezőmunkájának köszönhetően erre végül 1857-ben került sor. A karzat az „egyházi személyzet költségén” épült meg. A mellvéd rácsán elhelyezett színes tábla az önkéntes adakozóknak állít emléket.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.