2006/2007 Makó FC – FTC 1-3

2007/2008 FTC  – Makó FC 1-1

2007/2008 Makó FC – FTC 2-2

2008/2009 FTC – Makó FC 3-2

A Ferencváros csapata már bajnokként érkezett Makóra, utolsó idegenbeli NB II-es mérkőzésére. A Makó FC számára a harmadik hely megszerzése miatt volt fontos a találkozó. A mérkőzés előtt a Lelátó magazin megszólalta a klub elnökét és a szurkolók által a szezon legjobbjának választott Bány Tamást is. Ménesi Gábor döntetlent tippelt, de nagyon bízott a bravúrban. Bány azt nyilatkozta, hogy úgy érzi három vereség és két döntetlen után most elkaphatják a Fradit. Hogy mi kell ehhez?

Gólokat rúgnunk és százötven százalékot kihoznunk magunkból![1]

Kolozsvári János az nyilatkozta, hogy egyáltalán nincs pánik az öltözőben a Fradi miatt.

Ezen a meccsen is a saját játékunkat fogjuk játszani, mint az eddigi mérkőzéseken…Hogy mekkora esélyt adok a Fradi elleni bravúrra? Ha reálisan nézzük, még így is csupán 20 százalékot adok a mi sikerünkre! De a fociban benne van minden, így bízzuk a fiúkra a dolgot!

A mérkőzést Bány lövése nyitotta, a hálótartó vasat találta el. A 24. percben Magyar csúsztatott Marótihoz, aki kiugratta a csapatkapitányt. Magyar középre passzolt és Maróti be is fejezte a támadást, Megyeri lába között a hálóba lőtt, 1-0. Néhány perccel később egyenlített a Fradi: egy szerelést követően Fülöphöz pattant a labda, aki a keresztléc érintésével lőtt a kapuba. A makói csapatnak azonban erre is volt válasza: Zsozsó a baloldalon tört előre, beadta, Maróti a védőjét lehagyva érkezett a hosszún, és bebelsőzte a labdát a kapuba, 2-1. A második félidőben a hazai és a vendégcsapat egyaránt szerezhetett volna gólt: Ferenczi, Fitos és Maróti is ajtó-ablak helyzeteket hagyott ki. A 78. percben a bíró kiállította Gévayt, így a makóiak emberhátrányban fejezték be a mérkőzést. Az eredmény már nem változott, így a Makó FC történelmet írva legyőzte a Ferencváros csapatát, és ezzel feljött a tabella harmadik helyére.

Kolozsvári János így értékelte a találkozót a Délmagyarnak:

Végre a Fradit bajnoki mérkőzésen is legyőztük. Ezt azért nem olyan sok csapat mondhatja el magáról.[2]

A Városi Televízió több játékossal is készített rövid interjút a mérkőzés után. Szamosszegi kiemelte, hogy a siker titka az igazi csapatmunka volt, Dálnaki szerint nem kellett plusz motiváció a Fradi ellen, Maróti szerint

ez a Makó bárki ellen, bármire képes.

A Ferencváros csatára, Ferenczi csalódottan nyilatkozott: szerinte bár megvoltak a helyzeteik, a makóiak mégis jobban megszervezték ezt a mérkőzést taktikai szempontból. Lipcsei keményebben fogalmazott: „Szégyellem magam a játékososok nevében! Nem így képzeltem ezt a mai mérkőzést!”

2009. június 6. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep

Makó FC – Ferencvárosi TC 2 – 1

Makó FC összeállítása:

Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Szamosszegi, Gévay – Magyar, Varga R., Podonyi, N’Galle, Bány – Maróti. Vezetőedző: Kolozsvári János

Ferencváros összeállítása: Megyeri – Fülöp, Dragóner, Csiszár, Szkukalek – Fitos, Lipcsei, Deme, Tóth B. – Ferenczi, Pisanjuk. Megbízott szakvezető: Csató Sándor.

Gólszerző: Maróti 2, ill. Fülöp

Játékvezető: Sulyok Gergely

A Makó VTV munkatársának, Jéger Szabolcsnak köszönhetően az interneten megtekinthető a tíz évvel ezelőtti mérkőzés összefoglalója:

A mérkőzés után készült interjúk:

Előre a bronzéremért!

A Ferencváros legyőzése után egyértelművé vált a helyzet: ha sikerül legyőzni a Vác csapatát idegenben, akkor a makói labdarúgás történetében először dobogóra állhat az egyesület a másodosztályban.

A csapat a saját sorsának kovácsa volt. A 13. percben mégis a Vác szerezte meg a vezetést: Vén 25 méterről, szabadrúgásból lőtte ki a felső sarkot. Óriási ütemre kapcsolt a vendégcsapat, mindenáron akarták a bronzérmet. Az egyenlítésre a 70. percig kellett várni: Zsozsó hámozta át magát a védőkön, és a kameruni légiós ballal a sarokba gurított. Hat perccel később Bány lőtt szögletet a baloldalról, Szamosszegi remekül érkezett, öt méterről a kapuba fejelt, 1-2. A győzelmet – s ezzel a történelmi harmadik helyet – már nem engedték ki a makói fiúk a kezükből.

A mérkőzés után hatalmas ünneplés kezdődött. A Délmagyar újságírója így számolt be az eseményekről: „A fürdést és a felöltözést követően a váci büfében ismét Maróti volt a nótafa, sállal a fején, dobbal a kezében irányított, a többiek pedig követették, bármilyen dallamot is kezdett el. Dallam tárgya lett gyúró, gólvágó, edző, orvos egyaránt. Néztek is nagyokat a helyiek: ilyen csodát még nemigen láttak! Aztán végre csak elindult a busz. Ám soha nem ért haza ilyen lassan a csapat, mint most. A kedvenc szlogen ugyanis az Álljunk meg! Álljunk meg! felkiáltás volt gyaníthatóan a porzó vesék, a kiszáradt torkok „újragyantázása” végett. Szegény sofőr pedig nem győzte keresni a benzinkutakat az M2-es autóút, az M0-s és az M5-ös autópálya mentén. Még jó, hogy azért tíznél kevesebb tankolási lehetőség található Vác és Szeged között… Legalább így éjfélre a csapat egyik fele már ki is szállhatott Szegeden, a másik fele pedig Makón folytatta tovább a bulizást.”[3]

Nyilatkozatok:

Ménesi Gábor elnök:

Csodálatos szezont produkáltak a fiúk. Csak az tudja igazán értékelni, aki már átélt ehhez hasonló produkciót. Nagyon büszke vagyok, hogy Makónak ilyen remek csapata van.

Kolozsvári János edző:

Idén lesz húszéves az újkori makói labdarúgás, amelyet az eredményes tavaszi hadjárat révén történelmi bronzéremmel ünnepelünk. Mindez nagyon boldoggá tesz bennünket.

Magyar György csapatkapitány:

A tavalyi negyedik hely után az első nyolcba kerülés volt a cél. Erős ellenfeleink voltak, de a többség elég rapszodikusan szerepelt. Nekünk viszont jól sikerült a téli felkészülés, tavasszal hoztuk megint magunkat, és ennek köszönhető ez a fantasztikus teljesítmény. Régóta együtt van a mag, igazi csapatot alkottunk, ez pedig sokat segített nekünk.

Czirbus Gábor, a csapat kapusa:

Beszéltünk már télen is arról, hogy odaérhetünk a dobogóra, de nem gondoltam volna, hogy sikerül is. A Bőcs gyengén teljesített, mi viszont a tavasz egészében remekeltünk, de az őszünk is jobban sikerült, mint máskor. Összeérett a csapat és a közös munka, ebben van a titkunk. [4]