Tízéves bronzérem 11. – Elvesztegetett két pont

A Makó FC kitűnő formában látogatott Békéscsabára a 2008/2009-es idény 26. fordulójában. Négy gőzelem egymás után, negyedik hely a tabellán. A vendéglátó gárda már nem volt ilyen előnyös helyzetben, a kiesés elől menekülve a tizenkettedik helyről várták a találkozót.

A Makó FC keményen kezdte a mérkőzést, letámadta a hazaiakat. Nem is kellett sok hozzá, hogy megszerezzék a vezetést, a 6. percben Szamosszegi értékesítette Gévay beadását. Nem sokkal később Maróti fejelte a kapufára a labdát. A második félidőben is magabiztos volt a vendégcsapat, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. Pozsár végzett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a labda a jobb felső sarokban kötött ki, 1-1. Az eredmény már nem is változott a mérkőzés végéig.[1]