Tízéves bronzérem 7. – Bány-parádé

A Makó FC a 2008/2009-es idény tavaszi szezonjának 21. fordulója után visszacsúszott a tabella ötödik helyére, hiszen az előző két fordulóban két vereséget szenvedett el. Vendégségbe a Szolnoki MÁV csapata érkezett. Igazi rangadónak ígérkezett a mérkőzés, a szolnokiak két ponttal voltak lemaradva, és a hetedik helyen álltak. A két csapat egyaránt tíz-tíz pontot szerzett a tavaszi mérkőzések alatt. A Lelátó magazin Kolozsvári János edzőt idézte a mérkőzés előtt: szerinte a fiúk a kezdeti sikereket követően kissé elbízták magukat, emiatt hullajtottak pontokat az utóbbi fordulókban.

Érdekesség volt, hogy a mérkőzést két katari tanuló játékvezető vezette. Az első félidő vége felé Bány szerezte meg a vezetést a hazaiaknak: Magyar indítását követően kicselezte a kapust, majd a kapuba passzolt. Mindössze néhány perc volt hátra az első félidőből, amikor egy ártalmatlan szöglet utáni szituációban a bíró tizenegyest ítélt, teljesen alaptalanul. A büntetőt Antal értékesítette, 1-1.

A második félidőben néhány helyzetet leszámítva mezőnyjátékot láthattak a nézők. Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, de Bány Tamás még nem. Magyar futott el a szélen, visszapasszolta a tizenhatos vonalához érkező Bánynak, aki két csel után hatalmas gólt rúgott a hosszúba.[1]

A mérkőzést követően Fekete Tibor (Indián) kérdezte Bány Tamást a góljairól:

Fantasztikusok voltak, próbálkoztam és bejött. Sőt az is kuriózum, hogy mindkettőt jobb lábbal szereztem, annak ellenére, hogy a bal lábam az igazi. [2]

2009. április 19. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep

Makó FC – Szolnoki MÁV – Mondi 2 – 1

Makó FC összeállítása:

Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Szamosszegi, Gévay – Varga R., Magyar, Puskás, Podonyi, Bány – Maróti. Vezetőedző: Kolozsvári János

Gólszerző: Bány 2, ill. Antal

A Makói VTV egykori munkatársának, Jéger Szabolcsnak köszönhetően az interneten megtekinthető a tíz évvel ezelőtti mérkőzés összefoglalója: