Tízéves bronzérem 6. – Debrecenben sem sikerült pontot szerezni

A tavaszi szezont jól kezdte a Makó FC a tíz évvel ezelőtti idényben, az NB II. keleti csoportjában. Három győzelem, egy döntetlen és egy vereség a 20. fordulóban, hazai pályán a Baktalórántháza ellen. A következő fordulóban Debrecenbe látogatott a csapat, ahol a többszörös magyar bajnok DVSC fiókcsapata, a DEAC volt az ellenfél. Nehéz mérkőzésre lehetett számítani, a hazai csapat a tabella második helyén állt.

A Debrecen kezdőcsapatában több NB I-ben szereplő futballista is szerepet kapott (Spitzmüller, Korhut). Az első félidőben kemény mezőnyjáték volt jellemző, gól nélkül. A második félidő negyedik percében Bány végzett el szabadrúgást harminc méteres távolságból. A labda a felső sarokban végezte, 0-1. Tíz perccel később egyenlítettek a hazaiak. A mérkőzés egyre durvább lett, a bíró nem tudta fékezni az indulatokat, egyre adogatta a sárgalapokat, összesen tizenkettőt osztott ki. A 74. percben az alig néhány perce beállt Lucas szerzett gólt, 2-1. A vendégcsapat nagyobb sebességre kapcsolt, folyamatosan alakította ki a helyzeteket. A támadások eredmény nélkül maradtak, a mérkőzés vége előtt Maróti még egy tizenegyest is kihagyott, így az eredmény nem változott. A makói csapat sokkal jobban játszott, mint az előző fordulóban, sajnos mégis vereség lett a vége.[1]